Vejapjovės priežiūra - ką reikia žinoti
-
Vejapjovės priežiūra yra tiesiog būtina, jei norite, kad šis sodo įrankis tarnautų ilgai ir be papildomų išlaidų. Pateikiame 10 patarimų, kaip prižiūrėti savo benzinines vejapjoves.
1. Pirmiausia perskaitykite gamintojo instrukciją: vejapjovės variklis – ne žaisliukas
Daugelis žmonių, manančių, kad jų vejapjovė reikalauja aptarnavimo, greitai ieško informacijos internete. Visos vejapjovės turi gamintojo instrukciją, kuri padės jums atlikti priežiūros procesą. Visoms vejapjovėms reikia skirtingo lygio priežiūros, todėl nemanykite, kad vienas aptarnavimo būdas tiks visoms vejapjovėms – galite padaryti daugiau žalos nei naudos. Prieš bandydami ką nors daryti, perskaitykite gamintojo instrukciją.
2. Nuimkite uždegimo žvakes
Uždegimo žvakės vaidina svarbų vaidmenį visų transporto priemonių mechanikoje – jos uždega variklio kurą ir sukelia vejapjovės peilių sukimąsi. Prieš pradėdami bet kokį priežiūros darbą, atjunkite uždegimo žvakes. Kadangi greičiausiai dirbsite su vejapjovės peiliais, atjungdami uždegimo žvakes, pašalinate riziką, kad vejapjovė netyčia užsives. Kai jos bus atjungtos, galite saugiai pradėti darbą. Būtinai išvalykite uždegimo žvakes prieš jas prijungdami atgal.
3. Vejapjovės kuro bakas geriau tegul būna tuščias
Dažnai pamirštama, koks svarbus yra benzino išleidimas. Kiekvieno sodo sezono pabaigoje būtinai ištuštinkite benzino baką. Benzino tarnavimo laikas yra apie 30 dienų, o jei jis bus ilgesnis, rizikuojate, kad jis pasens ir ilgainiui pakenks varikliui. Palikti benziną vejapjovėje per žiemą nerekomenduojama, o vejapjovės paleidimas po ilgos šaltos žiemos greičiausiai pakenks varikliui.
4. Pašalinkite įstrigusias šiukšles
Dažnai vejapjovės peiliuose ir korpuse įstringa krūmynai ir kitos sodo šiukšlės. Rekomenduojama pašalinti bet kokias įstrigusias šiukšles prieš pradėdami keisti oro filtrus, varžtus ir peilius. Neišvalytos šiukšlės gali užkimšti vejapjovę ir, gali būti, kad ji neužsives, ypač jei šiukšlės buvo įstrigusios ilgą laiką. Šiukšlės taip pat gali sukelti vejapjovės perkaitimą, nes gali blokuoti oro srautą. Prieš apversdami vejapjovę ant šono, būtinai perskaitykite gamintojo instrukciją, nes tai gali pakenkti vejapjovei (dėl kuro ar alyvos išsiliejimo į variklį). Geriausias laikas pašalinti šiukšles yra iš karto po pjovimo, nes žolė vis dar drėgna ir todėl lengviau pašalinama. Palikus žolę ir kitas šiukšles sukietėti, vėliau jas bus sunkiau pašalinti.
5. Pasirūpinkite, kad vejapjovės dalys būtų gerai priveržtos
Apžiūrint vejapjovę, reikėtų patikrinti, ar nėra laisvų ar pasenusių dalių, kurios gali pakenkti vejapjovės veikimui. Prieš prasidedant naujam sodo sezonui, įsitikinkite, kad visos veržlės ir varžtai yra tvirtai priveržti – tai saugi praktika. Be to, jei bet kokios dalys yra laisvos ir nukristų pjovimo metu, tai gali rimtai pakenkti vejapjovei ir kelti pavojų jūsų sveikatai ir saugumui. Ratai kenčia bene labiausiai, nes jie atlaiko didžiausią krūvį. Įsitikinkite, kad visi ratai yra pritvirtinti ir priveržti tinkamai. Jei jūsų vejapjovė yra senesnė ir vibruoja, tai nėra didelė problema. Kol viskas yra priveržta ir pritvirtinta, neturėtumėte patirti didelių veikimo problemų.
6. Vejapjovės oro filtras – dar viena svarbi detalė
Vejapjovės filtrai atlieka labai svarbų darbą, filtruodami bet kokias šiukšles ir dulkes. Jei jos patektų į variklį, tai galėtų sukelti rimtų problemų. Rekomenduojame keisti filtrą kas tris ar keturis mėnesius, kad vejapjovė veiktų sklandžiai. Jei reikia pakeisti oro filtrus, įsitikinkite, kad keičiant naudojate tinkamus modelius. Nors oro filtrai gali atrodyti panašūs, kai kurie gamintojai reikalauja tiksliai tinkančio modelio. Pašalinant oro filtrus, būtinai išvalykite jų korpusą.
7. Kada vejapjovės peilis galandamas, o kada - keičiamas
Vejapjovės peiliai visada turės būti keičiami tam tikru metu. Šiuo metu nėra peilių, kurie per tam tikrą laiką nesusidėvėtų, todėl jų keitimas išlieka labai svarbus. Naudojant surūdijusius ar bukus peilius, žolė bus pjaunama netolygiai. Gali būti, kas vejapjovės peilių galandinimas yra kur kas paprastesnis variantas ir nereikia jų keisti. Tačiau jei pastebėsite, kad jūsų peiliams reikia keitimo, vadovaukitės gamintojo vadovu, kad įsigytumėte tinkamą modelį.
8. Kaip veikia vejapjovės starteris
Ši vejapjovės dalis dažniausiai patiria daugiausiai streso. Dėl pakartotinio starterio virvės traukimo ji galiausiai silpnėja, pradeda irti ir praranda vientisumą. Daugeliu atvejų reikės keitimo, nes nenorite rizikuoti, kad virvė nutrūks. Laimei, tai nėra sunkus ar laiko reikalaujantis darbas, nes jums tereikės nuimti korpusą, tada seną virvę ištraukite iš skriemulio sistemos ir pakeiskite nauja virve. Stenkitės nepasukti skriemulio, kai montuojate naują virvę. Kai ji bus pritvirtinta, apvyniokite ją aplink skriemulį kelis kartus (nepasisukdami skriemulio). Tada galite ją išbandyti, kad pamatytumėte, kaip ji veikia.
9. Keiskite alyvą
Čia būtina perskaityti gamintojo instrukciją. To būtinai reikia, kad sužinotumėte, kur yra kištukai. Naudokite kibirą, kad surinktumėte bet kokią nutekančią alyvą prieš nuimdami kištuką (ir tinkamai ją utilizuokite, pasitikrindami su vietos savivaldybe, kad užtikrintumėte saugų utilizavimą). Nepilkite jos į kanalizaciją – tai tarša ir kažkas, ko tikrai norite išvengti. Kai sena alyva bus atsakingai pašalinta, norėsite ją pakeisti kokybiška alyva. Naudokite piltuvą, kad tiksliai supiltumėte naują alyvą. Patikrinkite alyvos lygį, naudodami matuoklį.
10. Naudokite naują kurą prieš paleisdami savo vejapjovę
Įpilkti šviežią benziną į vejapjovę po aptarnavimo yra būtina. Nenaudokite seno kuro, nes tai gali sumažinti veikimo lygį ir netgi pakenkti varikliui.