Parduotuvė kaune
Lakūnų pl. 81, Kaunas LT-46295 (Aleksotas)
Darbo laikas:
I - V 08:00 - 17:00
VI 10:00 - 15:00
VII Nedirbame
Pirmiausia svarbu suprasti, kodėl laiku įkrauti ir prižiūrėti žoliapjovės akumuliatorių yra taip reikšminga. Tinkamai veikiantis energijos šaltinis užtikrina, kad jūsų žoliapjovė ar vėjapjovė visuomet bus paruošta darbui, o netikėtas akumuliatoriaus išsikrovimas neužkirs kelio žolės pjovimui. Be to, reguliarus vejapjovės akumuliatorius patikrinimas ir įkrovimas gali smarkiai prailginti jo tarnavimo laiką, padėdamas išvengti įvairių trikdžių ateityje.
Jei pavasarį pastebite, kad vejos atgimimas nėra toks spindintis – ją stelbia piktžolės, atsiranda sausų lopinėlių, o spalva neatrodo sodri – dabar pats metas imtis veiksmų. Per pirmąsias šešias pavasario savaites, kai žolė intensyviai auga, ji geriausiai reaguoja į priežiūros pastangas. Po šio laikotarpio, atėjus karščiams ir sausrai, žolės augimas gerokai sulėtėja.
Per šiuolaikinės vejos priežiūros istoriją žmonės nuolat ieškojo būdų, kaip apsaugoti žoliapjovės ar vėjapjovės korpusą nuo prilipusių žolės likučių. Tokios sankaupos trukdo oro srautui, kuris būtinas pakelti žolę švariam pjovimui bei išmetimui, taip pat skatina rūdijimą ir koroziją.
Elektrinės žoliapjovės ir elektrinės vėjapjovės kasmet vis labiau populiarėja. Jos pasižymi mažesnėmis emisijomis, paprastesne priežiūra ir tylesniu veikimu nei benzinu varomos vejapjovės. Bet ar elektrinė žoliapjovė tikrai verta investicijos? Žemiau apžvelgiame svarbiausius privalumus bei trūkumus, kad lengviau apsispręstumėte, ar toks pirkinys atitiktų jūsų poreikius.
Jei jūsų savaeigės žoliapjovės akumuliatorius netikėtai išsikrovė, gali prireikti naudoti paleidimo laidus, kad užvestumėte variklį. Akumuliatoriai gali būti pavojingi, jei su jais elgsitės netinkamai, todėl aprašysime, kaip saugiai užvesti žoliapjovės akumuliatorių, kad galėtumėte vėl imtis pjovimo darbų.
Sužinokite, ką daryti, kai savaeigės žoliapjovės variklis pulsuoja, sukasi, tačiau neužsiveda. Jei variklis sukasi, jam veikti reikia trijų dalykų – kuro, kibirkšties ir kompresijos. Čia parodysime greitą testą su užvedimo aerozoliu, kuris padės išsiaiškinti, kuri iš šių sudedamųjų dalių trūksta. Tuomet parodysime, kaip patikrinti galimas kuro tiekimo, uždegimo žvakės, uždegimo ritės ir smagračio pleišto problemas.
Bent kartą per metus atlikite važiuojančios vejapjovės variklio reguliavimą, kad užtikrintumėte efektyvų jo darbą. Patikra ir žoliapjovės variklio reguliavimas (angl. tune-up) apima alyvos, alyvos filtro, oro filtro, uždegimo žvakės ir kuro filtro keitimą. Papildomą pagalbą remontuojant, įskaitant dažniausius gedimų simptomus, trikčių šalinimo patarimus, žingsnis po žingsnio parengtus važiuojančios vejapjovės ir traktoriaus remonto vadovus bei straipsnius, rasite mūsų remonto pagalbos skyriuje. Taip pat ten paminėtos ir žoliapjovės dalys, kurias galėsite įsigyti.
Jei jūsų savaeigė vejapjovė nupjauna veją netolygiai, gali būti, kad pjovimo agregatas nėra tinkamai sulygiuotas arba padangose trūksta oro. Čia parodysime, kaip sureguliuoti ir išlyginti savaeigės žoliapjovės pjovimo agregato aukštį.
Reguliari priežiūra yra esminis veiksnys, užtikrinantis, kad jūsų grandininis pjūklas visada veiktų sklandžiai, efektyviai ir saugiai. Vienas svarbiausių priežiūros darbų – tinkama uždegimo žvakių priežiūra bei keitimas. Uždegimo žvakė, nors ir maža, yra gyvybiškai svarbi detalė, kurios būklė tiesiogiai veikia variklio užvedimą, veikimą bei kuro sąnaudas.
Grandininis pjūklas yra vienas iš naudingiausių įrankių tiek sodybose, tiek profesionaliame miško kirtime. Juo galima greitai ir efektyviai nupjauti medžius, paruošti malkas ar nugenėti šakas. Tačiau tam, kad grandininiai pjūklai tarnautų ilgai ir veiktų be priekaištų, būtina kruopščiai rūpintis jų tepimu. Tinkamai parinkta ir laiku papildyta alyva apsaugo grandininio pjūklo juostą ir grandinę, užtikrina sklandesnį pjovimo procesą bei prailgina įrankio tarnavimo laiką.
Grandininis pjūklas yra nepakeičiamas įrankis daugeliui sodininkų, nes padeda greitai ir efektyviai genėti medžius, pašalinti šakas ar sutvarkyti sodo teritoriją. Tačiau siekiant užtikrinti, kad darbas būtų saugus ir sklandus, labai svarbu tinkamai prižiūrėti šį įrenginį. Tinkama priežiūra apima ne tik valymą ar galandimą, bet ir teisingą sandėliavimą, kai grandininis pjūklas nenaudojamas ilgesnį laiką. Štai keletas naudingų patarimų, kurie pravers kiekvienam sodininkui.
Tinkamai pagaląsta grandinė – vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių saugų ir efektyvų pjovimo procesą. Jeigu naudosite bukas pjūklų grandines, galite ne tik sugadinti patį įrankį, bet ir rimtai susižeisti. Todėl laiku atliktas grandinių galandimas turi tapti neatsiejama grandininio pjūklo priežiūros dalimi. Šiame straipsnyje paaiškinsime pagrindinius žingsnius, kaip saugiai ir teisingai pagaląsti grandinę, bei kodėl tai taip svarbu.
Taigi, jau nemažai valandų naudojote savo grandininį pjūklą ir jam reikia šiek tiek priežiūros, arba esate rūpestingas savininkas ir norite užkirsti kelią problemoms dar prieš joms atsirandant. Bet kuriuo atveju, priežiūra yra puiki idėja. Ji padeda išvengti priešlaikinio ir rimto gedimo, kuris gali sukelti sužeidimus, todėl labai rekomenduojama tinkamai rūpintis įrankiu arba, jei skaitote šį tekstą, sužinoti, ko tam reikia. Grandininiai pjūklai tikrai nėra labai lepūs įrankiai, bet kartais tenka su jais padirbėti.
Tinkama grandininio pjūklo priežiūra yra būtina siekiant užtikrinti jo ilgaamžiškumą ir efektyvumą. Nešvarumai, derva ir augalų likučiai, susikaupę ant pjūklo, gali sumažinti jo našumą ir sukelti greitesnį nusidėvėjimą. Be to, neprižiūrimas pjūklas gali tapti nesaugus naudoti, o tai ypač svarbu atsižvelgiant į darbo saugos reikalavimus.
Grandininis pjūklas yra galingas ir naudingas įrankis, tačiau netinkamas jo naudojimas gali sukelti rimtų sužeidimų. Todėl saugumo funkcijos, tokios kaip grandinės stabdžiai, yra itin svarbios užtikrinant saugų darbą. Grandininio pjūklo stabdys ne tik padeda išvengti pavojų staigaus atatrankos atveju, bet ir leidžia greitai sustabdyti grandinę esant avarinei situacijai.
„Stihl“ yra pirmaujanti grandininių pjūklų gamintoja, jau daugiau kaip 90 metų gaminanti aukštos kokybės įrangą. Jų grandininiai pjūklai žinomi dėl savo ilgaamžiškumo, patikimumo ir didelio našumo. Šiame tinklaraštyje plačiau apžvelgsime „Stihl“ grandininius pjūklus ir kuo jie išsiskiria rinkoje.
Medienai pjauti galima rinktis iš dviejų pagrindinių įrankių: grandininio pjūklo arba kirvio. Abu turi savo privalumų ir trūkumų, o kurį pasirinksite, priklausys nuo jūsų poreikių ir pageidavimų. Šiame tinklaraštyje palyginsime grandininius pjūklus ir kirvius, kad galėtumėte nuspręsti, kuris iš jų jums tinka.
Renkantis tinkamą grandininį pjūklą reikia atsižvelgti į daugybę veiksnių. Tinkamas grandininis pjūklas gali lemti veiksmingumą, saugumą ir bendrą pasitenkinimą - nuo atliekamo darbo dydžio iki naudotojo patirties lygio. Šiame tinklaraštyje apžvelgsime keletą pagrindinių veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis grandininį pjūklą, ir pateiksime patarimų, kaip išsirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkantį modelį.
Grandininiai pjūklai yra itin naudingi įrankiai, tinkantys įvairioms užduotims – nuo malkų pjovimo iki medžių kirtimo. Tačiau jie taip pat gali būti labai pavojingi, jei naudojami netinkamai. Nesvarbu, ar esate profesionalus arboristas, ar namų savininkas, naudojantis grandininį pjūklą sodo darbams, labai svarbu pirmenybę teikti saugumui. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines saugos praktikas ir naudingus patarimus, kaip naudoti grandininį pjūklą.
Mes pastebime, kad daugelis vejapjovių, turinčių Kohler vieno cilindro variklius, naudoja elektrinę sankabą.
Jei jūsų vejapjovėje yra elektrinė sankaba, turėsite įsigyti variklį su 15 amperų krovimo sistema. Dauguma standartinių variklių turi 9 amperų krovimo sistemas, kurios nėra pakankamos elektrinei sankabai valdyti.
Jei turite Honda variklį ir jums prireikė jo modelio, serijos ar tipo informacijos, gali pasirodyti, kad tai mažiau aišku nei tikėtasi. Su tokia problema susiduria daugelis vejapjovių, generatorių ar kitų prietaisų savininkų, ypač kai ateina laikas keisti dalis arba atlikti techninę priežiūrą. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip greitai ir lengvai rasti visą reikiamą informaciją apie jūsų Honda variklį. Sekite mūsų paprastus nurodymus ir netrukus žinosite viską, ką reikia apie savo variklį – nuo modelio numerio iki tipo kodo.
Jei patys pjaunate veją, tikriausiai susidūrėte su kuru ne vieną kartą. Be jo vejapjovė – nė iš vietos...
Tačiau ar žinojote, kad netinkamas kuro laikymas ir naudojimas yra vienas didžiausių vejapjovių gedimų priežasčių?
Jei keičiate savo vejapjovės variklį į vieną iš naujų Briggs & Stratton vieno cilindro vejapjovės modelių, laidai ir jungtys gali šiek tiek skirtis nuo jūsų senojo modelio, priklausomai nuo to, kokios markės vejapjovę turite.
Neseniai pristatyta Honda GP serija siekia patenkinti rinkos poreikius varikliams, skirtiems lengvoms užduotims.
Ši nauja serija papildo populiarią ir sėkmingą Honda GX seriją – pasaulyje pripažintą „standartą“, skirtą profesionaliai sodo ir statybų technikai.
Nėra nieko geriau nei gauti naują variklį savo įrangai. Tačiau lengva pamiršti, kad yra keletas svarbių žingsnių, kuriuos reikia atlikti prieš pradedant naudoti naują mažą variklį. Šiame straipsnyje apžvelgsime veiksmus, reikalingus tinkamai „apdirbti“ naują variklį.
Jei naudojate Kohler variklį savo įrangoje, svarbu žinoti, kur rasti esminę variklio informaciją, tokią kaip modelio numeris, serijos numeris ir specifikacijos kodas. Ši informacija yra būtina, kai reikia atlikti variklio priežiūrą, užsisakyti atsargines dalis arba kreiptis į techninės pagalbos tarnybą. Žinodami, kaip rasti šiuos duomenis, galėsite sutaupyti laiko ir užtikrinti, kad jūsų Kohler variklis veiktų optimaliai ilgą laiką. Be to, tai būtina norint pasinaudoti garantiniu aptarnavimu, nes gamintojai ir aptarnavimo centrai šią informaciją naudoja tiksliai identifikuodami jūsų variklio modelį ir jo specifikacijas.
Žemiau pateikiamos pagrindinės Honda GX serijos variklių gedimų šalinimo problemos ir galimos jų priežastys. Atkreipkite dėmesį, kad tai yra bendri mažų variklių gedimų šalinimo patarimai. Dėl detalesnio šalinimo kreipkitės į Honda meistrus ir atstovus.
12 mėnesių naudojimo trukmė apskaičiuojama pagal tai, kiek operatorius naudoja variklį. Komercinio naudojimo atveju mažas variklis veikia maždaug septynias valandas per dieną, penkias su puse dienos per savaitę, esant 3600 aps./min. Per dvylika mėnesių variklis naudojamas 2002 valandas
Jei turite problemų su mažo variklio paleidimu, suprantame, kaip tai gali būti varginantis užsiėmimas.
Šiame vadove parodysime, kaip atgaivinti užsikirtusį variklį ir kada jau laikas pasiduoti ir ieškoti naujo prietaiso. Sodo technika nėra nepakeičiama, tad kartais toks variantas – optimaliausias.
Jei jūsų vejapjovė ar malkų skaldymo aparatas vis dar geros būklės, bet variklis artėja prie „pabaigos“, nereikia keisti įrangos – tiesiog pakeiskite variklį!
Jei dažnai paliekate savo vejapjovę ar malkų skaldiklį lauke visus metus arba sugadinate variklį kurui užsikišus, žinokite, jūs tokie ne vieni.
Štai keletas patarimų, kaip pakeisti seną arba sugadintą mažą variklį jūsų sodo technikoje.
Sugedus senai žoliapjovei gali kilti toks egzistencinis klausimas: ar turėčiau pirkti naują žoliapjovę, ar keisti variklį?
Šiame straipsnyje pateiksime kelis žingsnius, kaip pakeisti seną arba pažeistą mažą variklį jūsų įrenginyje.
Štai keletas dažniausių vejapjovės variklio problemų ir galimi jų sprendimo būdai! Vejapjovės remontas dažnai būna nesudėtingas, jį gali atlikti bet kuris nagingesnis asmuo.
Vejapjovės priežiūra yra tiesiog būtina, jei norite, kad šis sodo įrankis tarnautų ilgai ir be papildomų išlaidų. Pateikiame 10 patarimų, kaip prižiūrėti savo benzinines vejapjoves.
Jei jau kalbėti visiškai paprastai, oro filtro tikslas yra filtruoti orą.
Oras turi būti švarus prieš maišant jį su kuru ir degant variklio cilindruose.
Neišvalytas oras turi visokių nešvarumų ir šiukšlių. Pagalvokite apie visą žolę ir purvą, kurie skraido aplink, kai pjaunate savo veją. Jūs tikrai nenorėtumėte, kad bet kuri iš tų dalelių patektų į jūsų variklį.
Taigi, kaip galite nustatyti, ar jūsų žoliapjovės oro filtras yra purvinas?
Kai kyla problemų su sodo technikos varikliais arba jie visiškai nustoja veikti, reikia nustatyti problemą ir nuspręsti, kas yra geriau – juos pataisyti ar pakeisti naujais.
Pirmiausia, pabandykite nustatyti problemą. Kai suprasite, kas negerai, galėsite geriau nuspręsti, ar žoliapjovės remontas įmanomas, ar verta pakeisti visą variklį.
Jei jūsų žoliapjovių remontas neatneša aiškių rezultatų, problema gali būti giliau. Vidaus degimo variklis remiasi keturiais pagrindiniais komponentais: oru, kuru, kompresija ir tepimu.
Variklio problemos paprastai priklauso vienai iš šių keturių kategorijų. Kadangi jie visi dirba kartu, problemos su bet kuriuo iš jų gali lemti visos technikos problemas.
Norint, kad jūsų kiemas atrodytų tikrai šauniai, o veja – prižiūrėta, reikia tinkamai prižiūrėti ir vejapjovę. Apleista vejapjovė veiks nepakankamai efektyviai ir turės daug problemų tiek trumpuoju, tiek ilguoju laikotarpiu. Paprastai patartina atlikti vejapjovės patikrą bent du kartus per metus – prieš pavasarį ir prieš žiemą, kai vejapjovės statomos į garažą žiemojimui. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip tai galima padaryti patiems, nevežant vejapjovės pas meistrus.
Daugelį gali nustebinti, kad dažniausia variklio gedimo priežastis yra susijusi su degalais. Šiandienos straipsnyje mes pažvelgsime į būdus, kaip išvengti degalų susijusių problemų ateityje.
Karbiuratoriai atlieka labai svarbų vaidmenį bet kurio vidaus degimo variklio veikimui, todėl mažų variklių savininkai turėtų skirti laiko, kad suprastų dažniausias karbiuratoriaus problemas ir jų sprendimus prieš atsirandant brangesnėms problemoms.
Lakūnų pl. 81, Kaunas LT-46295 (Aleksotas)
I - V 08:00 - 17:00
VI 10:00 - 15:00
VII Nedirbame
Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite pasiūlymus pirmas!
gauti