Savaeigės vejapjovės variklis sukasi, bet neįsijungia – ką daryti?
-
Sužinokite, ką daryti, kai savaeigės žoliapjovės variklis pulsuoja, sukasi, tačiau neužsiveda. Jei variklis sukasi, jam veikti reikia trijų dalykų – kuro, kibirkšties ir kompresijos. Čia parodysime greitą testą su užvedimo aerozoliu, kuris padės išsiaiškinti, kuri iš šių sudedamųjų dalių trūksta. Tuomet parodysime, kaip patikrinti galimas kuro tiekimo, uždegimo žvakės, uždegimo ritės ir smagračio pleišto problemas.
Vadovaudamiesi šiomis diagnostikos gairėmis, turėtumėte sugebėti užvesti savo savaeigę žoliapjovę ir grįžti prie vejos pjovimo darbų. Remontas neužtruks, jei turėsite reikiamus įrankius, o ir žoliapjovės dalys bus vietoje.
Reikmenys, kurių jums gali prireikti tvarkant savaeigės vejapjovės variklį
• Oro filtras (jei užterštas);
• Švieži degalai (jei seni);
• Kuro stabilizatorius;
• Kuro filtras (jei užsikimšęs);
• Kuro žarnelė (jei užsikimšusi);
• Kuro siurblys (jei sugedęs);
• Uždegimo ritė (jei pažeistas uždegimo žvakės laidas arba nėra kibirkšties);
• Uždegimo žvakė (jei užteršta arba pažeista);
• Uždegimo žvakės raktas;
• Uždegimo žvakės testeris;
• Smagračio pleištas (jei pažeistas);
• Smagračio nuėmėjas;
• Cilindro kompresijos matuoklis (jei kiti bandymai nepasiteisina).
Kokie reikmenys bus reikalingi, priklauso nuo to, kiek toli nueisite šalinant gedimą. Vis dėlto pradžioje tikrai prireiks užvedimo aerozolio, nes jis naudojamas pirmajame teste.
Šiandien aiškinsimės, kodėl savaeigės žoliapjovės variklis sukasi, tačiau neužsiveda, kai veikia starteris. Kai variklis sukasi, jam veikti reikia trijų dalykų: kuro, kibirkšties ir kompresijos.
Patikrinkite kuro tiekimą
Štai greitas testas, kuris dažnai leidžia iškart atmesti dvi galimas problemas. Patikrinsime, ar variklis turi kompresiją ir kibirkštį, įpurkšdami trumpą užvedimo aerozolio pliūpsnį į variklio cilindrą. Labai degus užvedimo aerozolis trumpam užves variklį, jei cilindre yra kibirkštis ir tinkama kompresija.
Gerai vėdinamoje patalpoje nuimkite oro filtrą ir per karbiuratoriaus oro įsiurbimo angą įpurkškite trumpą užvedimo aerozolio pliūpsnį į cilindrą. Dabar bandykite užvesti variklį.
• Jei variklis visiškai neužsiveda, galite praleisti kitą skyrių apie kuro sistemos tikrinimą ir pereiti prie uždegimo sistemos patikros.
• Jei variklis trumpam užsiveda ir tuoj pat užgęsta, vadinasi, kibirkštis ir kompresija yra tvarkoje, taigi problema slypi kuro tiekime.
Kuro sistemos diagnostika
Kai variklis negauna kuro, dažniausiai dėl to kaltas užsikimšęs ar užterštas karbiuratorius. Tačiau, prieš keisdami ar remontuodami karbiuratorių, patikrinkite šiuos pagrindinius kuro tiekimo aspektus, kad neišleistumėte pinigų nereikalingai detalei.
Oro filtras
Jei ką tik nuimtas oro filtras yra nešvarus, pakeiskite jį. Švarus oro filtras reikalingas tinkamam oro kiekiui sumaišyti su kuru, kad variklis galėtų užsivesti.
Degalai
Jei savaeigė žoliapjovė nebuvo naudojama kelis mėnesius, ištuštinkite degalų baką ir užpildykite jį šviežiais degalais. Laikui bėgant, kuras sugeria drėgmę ir praranda degumą. Ateityje, jei per kelis mėnesius nesunaudosite viso kuro, įpilkite stabilizatoriaus.
Kuro filtras
Pakeiskite kuro filtrą, jei to nebuvo daryta ilgiau nei metus. Užsikimšęs kuro filtras neleidžia kurui tekėti į karbiuratorių.
Kuro solenoido vožtuvo jungtis
Patikrinkite laidų jungtį prie kuro solenoido vožtuvo. Šis vožtuvas nutraukia kuro tiekimą į karbiuratorių, kad varikliui užgesus nebūtų atgalinio sprogimo. Jei laidas atjungtas, vožtuvas neatsidarys ir kuras nepateks į karbiuratorių.
Kuro žarnelė
Patikrinkite kuro žarnelę nuo bako iki karbiuratoriaus, ar ji nėra užsikimšusi ar pažeista. Išvalykite užsikimšimus ir pakeiskite žarnelę, jei ji pažeista.
Kuro siurblys
Jei jūsų variklyje yra kuro siurblys, o kuras neteka į karbiuratorių, pakeiskite sugedusį kuro siurblį.
Jeigu jokios problemos neaptikote, tuomet norint atkurti kuro tiekimą varikliui reikėtų remontuoti arba keisti karbiuratorių.
Uždegimo sistemos diagnostika
Jei variklis neužsivedė net panaudojus užvedimo aerozolį, laikas patikrinti uždegimo sistemą.
1. Pirmiausia įsitikinkite, kad uždegimo žvakės laidas tvirtai prijungtas prie žvakės. Jei pastebite pažeidimų ant uždegimo žvakės laido, pakeiskite uždegimo ritę, nes laidas yra šios ritės dalis.
2. Jei laidas tvarkingas, nuimkite jį nuo žvakės ir išsukite uždegimo žvakę. Patikrinkite, ar ant žvakės galiuko nėra anglies ar alyvos nuosėdų, kurios gali trukdyti kibirkščiai. Įvertinkite, ar nėra įtrūkimų žvakės izoliatoriaus dalyje. Jei žvakė stipriai užteršta ar izoliatorius pažeistas, pakeiskite ją nauja.
3. Jei žvakė atrodo tinkama, naudokite uždegimo žvakės testerį, kad įsitikintumėte, ar žvakė gauna srovę iš uždegimo ritės. Įsukite žvakę atgal, ant žvakės užmaukite testeriui skirtą jungtį, o kitą testerio galą prijunkite prie variklio uždegimo žvakės laido. Pasukite raktelį į užvedimo padėtį ir stebėkite, ar testeryje matyti kibirkštis.
Jei kibirkšties nėra, greičiausiai teks pakeisti uždegimo ritę.
Patikrinkite smagračio pleištą
Jei žvakė gauna kibirkštį, tai reiškia, kad uždegimo ritė veikia, tačiau kibirkšties laikas gali būti netinkamas.
Kaip veikia uždegimo laikas savaeigės žoliapjovės variklyje:
Smagračio magnetas ir uždegimo ritė reguliuoja kibirkšties generavimą. Kai smagračio magnetas praeina pro uždegimo ritę, ritė sukuria srovę ir siunčia ją žvakei, taip sukeldama kibirkštį.
Smagračio pleištas išlaiko smagratį teisingoje padėtyje ant variklio alkūninio veleno, kad magnetas tinkamu metu praeitų pro ritę.
Smagračio pleištas yra nedidelis metalinis stačiakampis, laikantis alkūninį veleną ir smagratį teisingoje tarpusavio padėtyje, kai veržlė užveržiama. Siekiant apsaugoti brangias variklio dalis, smagračio pleištas nutrūksta, jei ašmenims atsitrenkus į kliūtį smagratis pasislenka iš nustatytos padėties. Jei pjaunant žolę užvažiavote ant akmens ar kelmo ir variklis staiga užgeso, galėjo būti pažeistas ar nutrauktas smagračio pleištas, o tai sugadina uždegimo laiką.
Pažeistas smagračio pleištas reiškia, kad magnetas netinkamu metu praeina pro uždegimo ritę ir žvakė neįdega kuro mišinio, todėl variklis neužsiveda.
Jeigu jums tai skamba pažįstamai (pavyzdžiui, pjovimo metu stipriai sudribus žoliapjovei užvažiavus ant kliūties), išimkite smagratį ir patikrinkite pleištą. Jei jis pažeistas, pakeiskite nauju.
Patikrinkite cilindro kompresiją
Jeigu uždegimo sistemoje problemų neradote, greičiausiai varikliui trūksta kompresijos.
1. Patikrinkite alyvos lygį. Įsitikinkite, kad jis ne per didelis. Jei reikia, šiek tiek išleiskite alyvos, kad lygis neviršytų maksimalios ribos.
2. Jei alyvos lygis normalus, išsukite uždegimo žvakę ir, naudodami kompresijos matuoklį, patikrinkite, ar cilindras tinkamai suspaudžia orą ir degalų mišinį.
o Įstatykite kompresijos matuoklį į žvakės angą, nunulinkite matuoklį.
o Trumpai pasukite raktelį į užvedimo padėtį, kad starteris suktų variklį.
o Patikrinkite gautą kompresijos rodmenį. Daugumos variklių kompresijos slėgis turėtų viršyti 40 PSI, o daugelio – daugiau nei 80 PSI.
Jei kompresijos slėgis mažesnis nei 40 PSI, stūmoklis nesuspaudžia oro cilindre. Sumažėjusi kompresija rodo, kad problema egzistuoja, tačiau nenurodo priežasties. Gali reikėti reguliuoti vožtuvus ar pakeisti stūmoklio žiedus. Taip pat dėl pažeistos cilindro sienelės oras gali būti nesuspaudžiamas tinkamai.
Norint tiksliau įvertinti mažos kompresijos priežastį, gali prireikti meistro, kuris atliks vadinamąjį „pralaidumo testą“. Šio bandymo metu, pasitelkiant oro kompresorių ir specialius įrankius, ieškoma vietų, pro kur gali išeiti oras.
Kai meistras suras ir ištaisys kompresijos problemą sukėlusią priežastį, galėsite grįžti prie įprastų pjovimo darbų.