Prekių katalogas

Pjūklų grandinės galandimo patarimai

  • Tinkamai pagaląsta grandinė – vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių saugų ir efektyvų pjovimo procesą. Jeigu naudosite bukas pjūklų grandines, galite ne tik sugadinti patį įrankį, bet ir rimtai susižeisti. Todėl laiku atliktas grandinių galandimas turi tapti neatsiejama grandininio pjūklo priežiūros dalimi. Šiame straipsnyje paaiškinsime pagrindinius žingsnius, kaip saugiai ir teisingai pagaląsti grandinę, bei kodėl tai taip svarbu. 

    Pasirūpinkite apsaugos priemonėmis

    Prieš pradedant darbą su grandininiais pjūklais, labai svarbu pasirūpinti savo saugumu. Dėvėkite tvirtas apsaugines pirštines, kurios padės apsisaugoti nuo aštrių grandinės dantukų, taip pat rekomenduojama naudoti apsauginius akinius ar net veido skydelį. Tokios apsaugos priemonės padeda išvengti galimų sužeidimų, kai metalo dalelės ar medžio atplaišos netikėtai atšoka.

    Tvirtas įrankio užfiksavimas

    Norėdami tinkamai pagaląsti grandininį pjūklą, privalote jį stabiliai užfiksuoti. Geriausia tai atlikti prisukant pjūklą spaustuvu (vyniotuvu) ant darbastalio arba padedant ant kieto, neslidaus paviršiaus. Tokiu būdu grandininis pjūklas išliks nejudrus, o jūs turėsite galimybę dirbti tiksliai ir išvengti slydimų.

    Suraskite atbukusius pjūklu grandinės dantis

    Ilgainiui grandinės dantys nusidėvi, todėl pjovimo procesas tampa sudėtingesnis. Atbukę dantys dažnai nebepjauna medienos, o ją plėšia. Apžiūrėkite kiekvieną dantį: jei pastebite, kad kraštas yra suapvalėjęs ar nuskilęs, vadinasi, jau laikas jį pagaląsti.

    Galandimas apvalia dilde

    Naudodami apvalią dildę, pagaląskite pjūklo grandinės dantis laikydamiesi esamo danties kampo. Labai svarbu, kad dildė atitiktų grandinės danties dydį, kitaip galandimas gali būti netolygus. Kiekvieną dantį galąskite tolygiais, švelniais judesiais, išvengdami pernelyg didelio spaudimo, kuris gali sugadinti dantį.

    Gylio matuoklis ir atmušiklių nuleidimas

    Be pačių dantų, grandininiai pjūklai turi vadinamuosius atmušiklius arba gylio ribotuvus. Jų paskirtis – kontroliuoti, kokiu gyliu grandinė įpjaus medį. Per aukšti gylio ribotuvai gali apriboti pjovimą, o per žemi – sukelti pavojingus smūgius ar pjūklo „spyrį atgal“. Čia pravers gylio matuoklis, padėsiantis nustatyti tinkamą aukštį. Kai gylio ribotuvas yra per aukštas, plokščia dilde atsargiai nuimkite perteklinę metalo dalį iki matuoklyje nustatyto lygio.

    Kampo patikra

    Geriausia, jei kiekvienas grandinės dantis būtų pagaląstas vienodu kampu. Siekdami išlaikyti preciziškumą, naudokite specialų dildės kampo gidą. Jis padės užtikrinti, kad pjovimo kampas visiems dantims išliktų toks pats, o tai itin svarbu tolygiam medžio pjovimui.

    Kartokite procesą ir tikrinkite įtempimą

    Pagalandę vieną dantį, pereikite prie kito, kol pagaląsite visą grandinę. Pabaigoje nepamirškite patikrinti grandinės pjūklams įtempimo – ji turėtų būti pakankamai įtempta, bet vis dar laisva, kad būtų galima lengvai pasukti ranka.

    Tinkamas laikymas

    Baigę darbą, nuvalykite grandininį pjūklą nuo metalinių atplaišų, pjuvenų bei kitų nešvarumų. Švari ir tvarkinga grandinė, kartu su tinkamai prižiūrėtu pjūklu, tarnauja daug ilgiau ir užtikrina saugesnį darbą.

    Laikydamiesi šių patarimų, išlaikysite savo grandininį pjūklą optimalios būklės bei užtikrinsite sklandų, saugų ir efektyvų pjovimo procesą. Reguliarus grandinių galandimas kartu su kitomis priežiūros priemonėmis leis mėgautis patikimu įrankiu dar ilgus metus.