Prekių katalogas

Per 6 savaites geresnė veja su tinkama žoliapjovės įranga

  • Jei pavasarį pastebite, kad vejos atgimimas nėra toks spindintis – ją stelbia piktžolės, atsiranda sausų lopinėlių, o spalva neatrodo sodri – dabar pats metas imtis veiksmų. Per pirmąsias šešias pavasario savaites, kai žolė intensyviai auga, ji geriausiai reaguoja į priežiūros pastangas. Po šio laikotarpio, atėjus karščiams ir sausrai, žolės augimas gerokai sulėtėja. 

    Dažniau pjaukite veją

    Pavasarį žolė greitai stiebiasi, ypač jei ją tręšiate. Tad pjauti vos kartą per savaitę ir nupjauti didelę dalį žolės aukščio nėra gera idėja. Jei vienu pjovimu pašalinsite daugiau nei trečdalį žolės ilgio (pavyzdžiui, daugiau nei 2–3 cm, kai bendra žolės aukštis yra apie 7–9 cm), žolė bus priversta eikvoti šaknų maisto atsargas. Tuomet ji silpniau toleruos karštį ir sausą periodą.

    Norėdami geriausio rezultato, pavasarį veją pjaukite bent du kartus per savaitę. Pasirūpinkite, kad žoliapjovė būtų techniškai tvarkinga: reguliariai patikrinkite, ar vejapjovės peilis nėra atšipęs, ir, jei reikia, jį pakeiskite. Aštrus žoliapjovės peilis užtikrins švarų pjūvį, kuris padeda išvengti suplėšytų žolės galiukų. Jei pastebėjote, kad žolė atrodo tarsi nutrupėjusi, tikėtina, jog laikas keisti peilį bei kitas žoliapjovės dalis.

    Jei dėl gedimų nepavyksta pjauti, pirmiausia patikrinkite savo žoliapjovę ar vėjapjovę, diagnozuokite problemą ir, jei reikia, suremontuokite. Taip galėsite greitai sugrįžti prie darbų ir vėl rūpintis savo veja.

    Pamaitinkite žolę

    Kad veja greitai sustiprėtų, panaudokite apie pusę metinės trąšų normos pavasarį (likusią dalį – ankstyvą rudenį). Pirmenybę teikite ekologiškoms trąšoms, kurios gerina dirvožemio struktūrą ir yra draugiškesnės aplinkai. Norint dar labiau sustiprinti žolę, galima panaudoti mikroelementų priedus, pavyzdžiui, skystus jūros dumblius (juose gausu vertingų mikroelementų, nors kvapas nėra pats maloniausias). O tie, kas siekia išskirtinai sodrios žalios spalvos, gali rinktis trąšas, turinčias geležies.

    Ekologiška piktžolių kontrolė

    Saugiausias būdas kovoti su piktžolėmis – jas išrauti, kad jos nespėtų subrandinti sėklų. Jei ravėti nepakanka, naudokite ekologiškus piktžolių naikiklius, kurių sudėtyje yra geležies junginių. Tinkamai naudojami, jie padeda slopinti plačialapes piktžoles, nesunaikindami pačios vejos.

    Norėdami užkirsti kelią piktžolėms dar prieš joms dygstant, pavasarį (kai vidutinė paros temperatūra siekia apie 10–12 °C) panaudokite kukurūzų glitimo miltus. Jie neleidžia sudygti tokių piktžolių, kaip kiaulpienės ar kai kurios vienmetės žolės rūšys. Be to, kukurūzų glitimo miltai atlieka ir trąšų funkciją, taip vienu žingsniu ir pamaitindami, ir apsaugodami veją.

    Atsikratykite negyvų lopinėlių

    Sausos ar negyvos vejos ploteliai gali atsirasti dėl įvairių priežasčių: netinkamo tręšimo, augintinių išmatų, kenkėjų ar ligų. Mažesnius ruoželius galima greitai sutvarkyti naudojant nedidelius velėnos gabalėlius iš kitos vietos. Jei plikų plotų yra daugiau, juos reikėtų apsėti, o tada reguliariai laistyti taip, kad žemė būtų drėgna (bet ne permirkusi). Pavasarinis oras gali būti permainingas, tad laistyti kartais gali tekti net keletą kartų per dieną, kol žolės sėklos sudygs.

    Išspręskite išmindžiotų takų problemą

    Dažnai vaikščiojant per veją ar važiuojant automobiliu šalia jos, dirvožemis susislegia. Suslėgtoje dirvoje žolė auga sunkiau, o piktžolės greičiau randasi. Yra du būdai:

    1. Atkurkite veją. Purinkite suspaustą sluoksnį iki maždaug 15 cm gylio, pasėkite žolę ir stenkitės, kad tose vietose nebūtų vaikštoma ar važiuojama.
    2. Pritaikykite aplinką. Ten, kur visi vis tiek eina ar važiuoja, sukurkite takelį iš mulčiaus, žvyro ar trinkelių. Šalia įvažiavimo vietų, kur dažnai užvažiuojate ant žolės, vietoje žolės galite pakloti kietą dangą.

    Būkite realistai

    Neturėdami personalo komandos ir neriboto laiko, nepasieksite tobulos vejos, kokią matome reklamose. Tačiau pasitelkę šią šešių savaičių pavasarinę programą, tikrai turėsite tankesnę, atsparesnę ir sodresnės spalvos veją. Stropi priežiūra, reguliarus pjovimas su tvarkinga vėjapjove, tinkamas tręšimas bei ekologiškos piktžolių naikinimo priemonės – tai kertiniai punktai, kurie padės išlaikyti sveiką, gražią ir ilgai džiuginančią veją. Ir, žinoma, visuomet atkreipkite dėmesį į kokybiškas žoliapjovės dalis, o ypač į gerai pagaląstą vejapjovės peilį bei patikimą žoliapjovę – tai svarbiausi geros vejos sąjungininkai.