Patarimai: žoliapjovių priežiūra
-
Norint, kad jūsų kiemas atrodytų tikrai šauniai, o veja – prižiūrėta, reikia tinkamai prižiūrėti ir vejapjovę. Apleista vejapjovė veiks nepakankamai efektyviai ir turės daug problemų tiek trumpuoju, tiek ilguoju laikotarpiu. Paprastai patartina atlikti vejapjovės patikrą bent du kartus per metus – prieš pavasarį ir prieš žiemą, kai vejapjovės statomos į garažą žiemojimui. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip tai galima padaryti patiems, nevežant vejapjovės pas meistrus.
Žoliapjovės naudojimo instrukcija
Prieš pradėdami bet kokius priežiūros darbus, visada turėtumėte remtis savo vejapjovės naudojimo instrukcija, kad susipažintumėte su visomis žoliapjovės funkcijomis, atsarginėmis dalimis ir panaudojimo nurodymais. Paprastai instrukcijoje aprašyta ir vejapjovių priežiūra, duodami naudingi patarimai, kaip eksploatuoti šią techniką teisingai. Kiekvienas modelis skirtingas, tad nepatingėkite perskaityti instrukciją bent kartą. Išsaugokite ją tam atvejui, jei pastebėsite kokių sutrikimų ateityje. Daugeliu atvejų problemas galite pašalinti ir patys, tam nereikia vežti pas žoliapjovių meistrą.
Kuras ir kuro stabilizatorius
Ar žinojote, kad kuras gali pasenti vos per 30 dienų? Dažnai žmonės daro klaidą, naudodami kurą, kuris stovėjo bakelyje net kelis mėnesius. Kuras ne tik sensta stovėdamas kuro kanistre, bet ir vejapjovės kuro bake. Jis gali tapti lipnia mase, sukeldamas žalą varikliui, karbiuratoriui ir kuro vamzdeliams. Kai ruošiate vejapjovę žiemai, rekomenduojame visiškai išleisti visą benziną. Jei paliekate kurą vejapjovėje arba laikote kanistre, reiktų pasirūpinti specialiu kuro stabilizatoriumi, tada jūsų benzinas išliks šviežias ir nepakenks vejapjovės varikliui.
Žoliapjovės tepalas
Tepalą reikia keisti reguliariais intervalais, kad variklis veiktų optimaliai. Alyvą keisti rekomenduojama kas 50 valandų arba kasmet, atsižvelgiant į tai, kas įvyks anksčiau. Visada remkitės savo naudotojo instrukcija, kurioje pateikta tiksli informacija apie alyvos rūšį ir reikiamą alyvos kiekį. Naudojant netinkamą alyvą ar nepakankamą jos kiekį, gali būti padaryta nepataisoma žala varikliui. Išleisdami naudotą tepalą iš vejapjovės, visada užtikrinkite, kad vejapjovės pusė su oro filtru būtų viršuje. Paskutinis dalykas, kurio norite, yra nešvarus žoliapjovės variklio tepalas, tekantis per oro filtrą ir karbiuratorių. Tokia vejapjovės priežiūra yra tikrai nesudėtinga, bet užtai labai veiksminga.
Vejapjovės oro filtras
Žoliapjovės oro filtras visada turi būti švarus, kad išvengtumėte šiukšlių ir purvo užkimšimo variklyje. Oro filtrą reikėtų keisti kas 30 valandų naudojimo. Taip pat rekomenduojame patikrinti oro filtrą prieš kiekvieną pjovimą, kad pašalintumėte susikaupusius nešvarumus ir šiukšles. Vejapjovės oro filtras gali būti keičiamas gana nesunkiai, pas meistrą dėl to vežti nereikia.
Žoliapjovės uždegimo ritė ir žvakė
Kad variklis lengvai užsivestų, būtina tinkamai veikianti uždegimo žvakė ir žoliapjovės uždegimo ritė su virvele. Jei variklis sunkiai užsiveda, užsiveda ir išsijungia arba sunaudoja per daug kuro, gali būti laikas pakeisti uždegimo žvakę. Paprastai žoliapjovės žvakė keičiama kasmet, tačiau galima ir rečiau – stebėkite, kaip dirba variklis. Taip pat reiktų prižiūrėti ir uždegimo ritę, ją nuolatos valyti, kad patraukus uždegimo virvutę, ji suktųsi sklandžiai ir lengvai.
Žoliapjovės peiliai
Atliekant žoliapjovės priežiūrą, reikia apžiūrėti peilį, ar nėra pažeidimų. Dėl reguliaraus naudojimo ir galimų pažeidimų nuo šakų ar akmenų, vejapjovės peilis patiria didelius iššūkius. Bukas žoliapjovės peilis pjauna netolygiai ir smulkina žolės galiukus, kurie gali tapti rudi ir padaryti veją sausą. Nelygūs galai taip pat gali būti ligų priežastimi.
Vejapjovės peilius rekomenduojama reguliariai galąsti. Jei žoliapjovės peilis turi būti pakeistas, naują turėtumėte rasti daugumoje sodo prekių parduotuvių, tik įsidėmėkite savo žoliapjovės modelį ir peilio skersmenį. Ne visada universalus žoliapjovės peilis tinka, todėl prieš ieškodami atsarginių dalių, visada pasižiūrėkite įvairias alternatyvas internete. Žoliapjovių peiliai parduodami ir internetu, nepamirškite palyginti kainų.
Apsauginis dangtis
Per didelis kiekis purvo ir šiukšlių ant vejapjovės peilių apsaugos gali sukelti rūdijimą. Valant apsauginį dangtį geriausia tai daryti išleidus kurą ir atjungus uždegimo žvakę. Tada galite pasukti žoliapjovę ant šono ir nuvalyti visą perteklinį purvą. Likusį purvą galite pašalinti nuplaudami rėmo apatinę dalį. Leiskite rėmui išdžiūti prieš surinkdami vejapjovę ir pastatydami ją į garažą.
Žoliapjovių priežiūra visada užtikrina nepriekaištingą veikimą ir ilgaamžiškumą. Neapleiskite savo vejapjovės ir problemų pavyks išvengti ne vienerius metus, tačiau atsiminkite, kad tai vis dėlto yra technika, o ji su laiku genda, o žoliapjovės peiliai atšimpa, juos reikia galąsti.