Kaip atliekamas žoliapjovės variklio keitimas
-
Jei jūsų vejapjovė ar malkų skaldymo aparatas vis dar geros būklės, bet variklis artėja prie „pabaigos“, nereikia keisti įrangos – tiesiog pakeiskite variklį!
Jei dažnai paliekate savo vejapjovę ar malkų skaldiklį lauke visus metus arba sugadinate variklį kurui užsikišus, žinokite, jūs tokie ne vieni.
Štai keletas patarimų, kaip pakeisti seną arba sugadintą mažą variklį jūsų sodo technikoje.
Jei esate labai organizuotas, tikriausiai vis dar turite naudotojo instrukciją, kurioje galite sužinoti, kokio tipo variklį turite. Jei ne, nesijaudinkite. Paprasčiausiai raskite modelio ir tipo/specifikacijos kodą, kuris dažniausiai yra ant paties variklio arba ant lipduko ant pūtiklio korpuso. Teisingas variklio modelio numeris ir identifikacijos duomenys nurodys jūsų variklio arklio galias (HP), kad galėtumėte suderinti su naujausiais pakeitimo variklių variantais. Modelio ir specifikacijos numeriai taip pat gali nurodyti specifinius variklio skirtumus, tokius kaip veleno skirtumai ir įkrovimo sistemos. Tada variklio remontas bus kur kas paprastesnis.
Patarimas: Jei keičiate 12 AG variklį, ieškokite naujo 12 AG modelio arba galingesnio, kuris tiktų jūsų įrangai. Nenaudokite mažesnio galingumo variklio.
Variklių tipai – kaip juos nustatyti
Norėdami nustatyti variklio tipą, turite sau užduoti klausimą: „Ar tai 2-taktis ar 4-taktis variklis, horizontalus ar vertikaliai sumontuotas?“ Atsakymas gali būti stebėtinai paprastas. Vejos priežiūros įranga, pvz., vejapjovės ir vejos traktoriukai, turi 4-taktį vertikaliai sumontuotą variklį. Tai reiškia, kad variklio pavaros velenas yra vertikaliai orientuotas ir juda aukštyn ir žemyn.
Didesnė „darbo įranga“, pvz., generatoriai, malkų skaldikliai ir kultivatoriai, turi 4-taktį horizontaliai orientuotą variklį, tai reiškia, kad velenas yra lygiagretus žemei.Patarimas: Lengvas būdas nustatyti, kaip variklis orientuotas, yra pažvelgti į užvedimo virvę ir ventiliatoriaus korpusą. Jei jie yra viršuje, tai vertikalus variklis, jei šone – horizontalus variklis. Be to, jei reikia pridėti alyvos į degalus, tai yra 2-taktis variklis.Įvertinkite kainą
Jei bandote išsaugoti 25 metų senumo įrangą arba tokią, kuri turi 2-taktį variklį, gali būti protingiau investuoti šiek tiek pinigų į naują pakeitimą. Tačiau, taip pat nėra prasmės kiekvieną kartą keisti brangesnę įrangą, kaip vejos traktoriuką ar didelį generatorių, kai variklis sugenda. Kartais variklių remontas yra tiesiog per brangus – įvertinkite ir tai.Variklio gedimas gali įvykti dėl daugybės priežasčių, tačiau svarbiausia žinoti, kad nereikia keisti visos įrangos vien dėl to, kad variklis sugedo. Ilgainiui sutaupysite daug pinigų, tiesiog pakeisdami seną variklį nauju.Turėdami tinkamą informaciją, netrukus būsite pasiruošę pakeisti variklį, o ne visą įrangą. Tai gali būti gana paprasta praktika, jei turite tinkamus įrankius ir žinias.Dažniausiai užduodami klausimai apie variklio keitimą
Klausimas: Jie nebegamina mano modelio variklio. Ką daryti?
Atsakymas: Jei negalite gauti to paties modelio variklio, kuris buvo jūsų įrangoje, tikriausiai yra naujesnė versija, kuri veiks taip pat gerai, o kartais net geriau.Klausimas: Kaip atnaujinti į didesnį variklį?
Atsakymas: Nors tai įmanoma, turėsite nustatyti, ar didesnio variklio matmenys leis jį sumontuoti, ir jei didesnis variklis turi skirtingas specifikacijas, pvz., didesnius velenus ir kt., ar galėsite tai pritaikyti.Klausimas: Ar turiu naudoti tą patį prekės ženklą, kuris buvo su mano įranga?
Atsakymas: Kartais taip, bet ne visada. Rekomenduojama tiesiogiai pakeisti variklį tuo pačiu prekės ženklu ir modeliu. Kita vertus, galite suderinti specifikacijas su kito prekės ženklo arba modelio varikliu, jei turite teisingą informaciją apie seną variklį.