Prekių katalogas

Ar verta įsigyti elektrinę žoliapjovę?

  • Elektrinės žoliapjovės ir elektrinės vėjapjovės kasmet vis labiau populiarėja. Jos pasižymi mažesnėmis emisijomis, paprastesne priežiūra ir tylesniu veikimu nei benzinu varomos vejapjovės. Bet ar elektrinė žoliapjovė tikrai verta investicijos? Žemiau apžvelgiame svarbiausius privalumus bei trūkumus, kad lengviau apsispręstumėte, ar toks pirkinys atitiktų jūsų poreikius. 

    Privalumai

     

    Beveik nereikalauja variklio priežiūros

    Elektrinė vejapjovė turi elektrinį variklį, kuriam praktiškai nereikia tokios priežiūros, kokios reikalauja benzininės vėjapjovės. Pamirškite alyvos keitimą, uždegimo žvakes, kuro filtras keitimą ar oro filtras valymą. Po kiekvieno žolės pjovimo tereikia nuvalyti dulkes ir žolės likučius suslėgtu oru ar šluoste.

     

    Nereikia pirkti kuro

    Akumuliatorinė elektrinė žoliapjovė nereikalauja jokių degalų: nebebūsite veikiami benzino kvapo, nereikės nuolat pildyti bako degalais ir laikyti kuro. Tai taip pat naudinga aplinkai, nes elektrinės žoliapjovės neišmeta tiesioginių teršalų.

     

    Lengvas užvedimas

    Elektrinė savaeigė žoliapjovė įsijungia paprastai: nuspaudžiate mygtuką ir važiuojate. Nebereikia spręsti problemų, susijusių su degalų padavimo sistemomis ar kibirkšties generavimu, kaip nutinka su benzinu varomomis vejapjovėmis. Be to, kai kurios elektrinės vėjapjovės turi valdymo skydelį, kuriame parodomas klaidos kodas, jei kas nors sugenda.

     

    Tylesnis veikimas

    Elektrinės žoliapjovės garsas ženkliai mažesnis, palyginti su benzininiais modeliais. Dėl to galėsite pjauti žolę anksčiau ryte arba vėliau vakare, nesibaimindami trukdyti kaimynams.

     

    Trūkumai

     

    Didesnė pradinė kaina

    Akumuliatorinės vejapjoves dažnai kainuoja gerokai brangiau nei benzininės. Tiesa, ši didesnė kaina iš dalies kompensuojama mažesnėmis eksploatacinėmis išlaidomis (alyva, kuras ir kitos variklio priežiūros detalės tampa nebereikalingomis). Vis dėlto aukšta įsigijimo kaina gali stabdyti daugelį pirkėjų.

     

    Reikia laukti įkrovimo

    Kai elektrinės žoliapjovės akumuliatorius išsenka, dažniausiai teks laukti apie 3–4 valandas, kol jis vėl pasikraus. Jei turite didelį sklypą ir negalite pjovimo atlikti vienu kartu, akumuliatoriaus įkrovimo laikas gali apsunkinti darbus. Benzininė vėjapjovė šiuo atžvilgiu pranašesnė, nes baką pripildyti galima iškart.

     

    Negalima plauti vandeniu

    Elektrinė vejapjovė yra neatspari vandeniui taip, kaip benzininė, todėl jos negalima plauti slėginiu plovikliu ar apipilti vandeniu. Turėsite valyti ją suslėgtu oru arba drėgna šluoste. Be to, žolės negalima pjauti lyjant, kad nepažeistumėte elektronikos.

    Norėdami sumažinti žolės likučių kaupimąsi po pjovimo agregatu, galite naudoti universalius purškiamuosius tepalus, kurie padeda apsaugoti metalo paviršius nuo prilimpančių augalinių atliekų.

     

    Brangios atsarginės dalys

    Elektrinių vėjapjovių peiliai kainuoja panašiai kaip ir benzininių, tačiau elektros variklių, kurie suka peilius, keitimas gali būti labai brangus. Jei netyčia atsitrenksite į akmenį ar kelmą ir sugadinsite variklį, remontas gali atsieiti tikrai nepigiai. Taip pat aukštos kainos gali būti ir akumuliatorių ar įkroviklių keitimas.

     

    Akumuliatoriaus ilgaamžiškumas

    Akumuliatoriai dar nėra pakankamai ilgai rinkoje, kad būtų aišku, kiek vidutiniškai jie tarnauja elektrinėse žoliapjovėse. Kai kuriems modeliams gamintojai suteikia kelerių metų garantiją, tačiau ją taikant neretai tenka padengti siuntimo ar kitas išlaidas. Rekomenduojama atidžiai perskaityti garantijos sąlygas ir apsvarstyti prailgintos garantijos įsigijimą.

     

    Ribotas pjovimo plotis

    Dauguma elektrinių važiuojamųjų vėjapjovių turi du pjovimo peilius, o tai apriboja pjovimo plotį iki maždaug 106 cm. Jei naudojote benzininę vėjapjovę su ~152 cm pločio pjovimu, gali būti sunku rasti tokio pločio elektrinę alternatyvą. Esant platesnei pjovimo juostai, elektrinė vejapjovė kainuoja dar daugiau.

     

    Mažiau galios kalvotoms vietovėms

    Elektrinės žoliapjovės gali turėti įvairaus galingumo variklius, tačiau kai kurios iš jų gali sunkiai susidoroti su statesnėmis įkalnėmis. Net jei variklis pakankamai galingas, akumuliatorius išsikraus sparčiau važiuojant į kalną.

    Elektrinės žoliapjovės ir elektrinės vėjapjovės suteikia svarbių privalumų: nėra alyvos keitimo rūpesčių, nereikia kuro, jos veikia tyliau ir neišskiria emisijų. Tačiau didesnė pradinė kaina, akumuliatoriaus įkrovimo laikas, brangios atsarginės dalys ir galios apribojimai kalvotose vietovėse – tai veiksniai, kuriuos reikėtų gerai apsvarstyti.

     

    Jei turite vidutinio dydžio ar mažesnį lygų sklypą ir norite sumažinti išlaidas, susijusias su alyvos keitimu, kuro filtras priežiūra bei kitomis benzininėms vejapjovėms būdingomis procedūromis, elektrinė vejapjovė gali būti puikus pasirinkimas. Vis dėlto, jei turite didelę ar kalvotą teritoriją, gali tekti susidurti su įkrovimo laiku ir galingumo stoka, o tai gali apsunkinti žolės pjovimo darbus.